ЄДИНИЙ РАЗ, АЛЕ НАЗАВЖДИ В ІСТОРІЇ АЗОВСЬКИХ КОРАБЕЛІВ

Компанія
Напередодні Великодня в 15-тисячному доці №4 АСРЗ відбулося спецподія фестивалю «Гоголь-Fest» - опера «Νερo» режисера Влада Троїцького.
Подолавши безпрецедентні вимоги безпеки, в цей вечір шість сотень гостей стали свідками того, як грізний металевий плавдок може стати величезним залом для глядачів, а заодно і сценою для небаченого перформенсу одночасно.
Оркестр розташувався на палубі «Плавкрана-59» Маріупольського морського порту, що проходить щорічне докування на АСРЗ, а занурення стапель-палуби до заданої глибини - мізансценою напруження пристрастей біблійного сюжету опери. Автори занурення, до речі, екіпаж плавдока АСРЗ під керівництвом докмейстера Едуарда Волкотруба.
Один на один борючись за любов і щастя, кожен з нас, як «маленька героїня» «NERO», несе свій хрест в деколи ворожому світі. А перемагає тільки, пройшовши шлях, показаний Ісусом - через самопожертву до духовного усвідомлення самої себе, до торжества Божественного початку в житті.
Спів і речитативи солістів, прекрасна музика і шпаги світла, "розрубали" на частини квітневу ніч, в неймовірній атмосфері урочистості духовного початку. І, здавалося, перенесли до паралельного світу 600 щасливчиків, які потрапили на амфітеатр, побудований на кріноліні 200-метрової стапель-палуби плавдоку...
Музичні теми спеціально для «NERO» написали Роман Григор'єв і Ілля Разумєйко. Формація NOVA OPERA, група «ЦеШо», актори театрів ДАХ і маріупольського народного театру «Театроманія» зайняті в постановці, з задоволенням розподілили успіх зі працівниками виробничих підрозділів підприємтсва, що виконали балет портальних кранів - повноцінної художньої частини великої події. П'ять портальних велетнів: два «Кондора», два «Альбатроса» та «Кировець» синхронно рухалися під музику, оживаючи і перевтілюючись в чутливі, і, завдяки живому голосу віолончелі, навіть співаючими на тлі нічного неба і світла прожекторів істоти.
У ролі балетних зірок - ціла зміна машиністів портальних кранів служби транспорту дирекції з виробництва робіт АСРЗ: Анна Радько, Світлана Шевченко, Олена Білай, Світлана Щокіна та Сергій Герман, за підтримки Лариси Біс і Маргарити Сердюк, під керуванням директора землетрусів фестивалю Вольдемара Клюзко і стивидора ділянки стивідорних робіт Вадима Лісовського. Як виконавці танцю навантажувачів, - водії Валерій Мазун та Анатолій Кідін.
До початку перформенсу, на тепловозі, що дав гудок на початок заходу, привезли ще й маску Гоголя - візитну карту фестивалю і головний атрибут...
Вода, в якій натхненно існували артисти балету та глядачі на амфітеатрі, «забрала» всі сумніви і терзання, а віддала - чисту енергію, що дає сили вірити в життя, в справу, якою ти займаєшся, в місто, в якому живеш, і в людей, якими ти оточений.
Величезний Хрест, які підняли з стапель-палуби над глядачами в епілозі опери як символ Воскресіння Христового, перемоги Добра над Злом - абсолютно геніальна знахідка режисера опери Влада Троїцького.
Грецькими буквами «вода» пишеться майже як «віра», і ввечері напередодні Великодня, коли ідеї духовного очищення як ніколи актуальні, такі знахідки важко переоцінити...
Тепер все що сталося - новітня історія 40-річного плавдока, побудованого в 1978 році, а також гімн азовським корабелам, що вже 132 роки працюють на славу свого підприємства, міста і країни.