У доці заміна: ПК-59 поступився місцем для докування «Механіку Юзвовичу»

Компанія
Судно «ПК-59» Маріупольського морського порту поступилося місцем для докування «Механіку Юзвовичу» компанії «Маритайм Логістик».
В швартовних операціях відбуксировки судів з доку та в док під командуванням капітана АСРЗ Едуарда Кашпора, взяли участь екіпажі буксирів «Микита Беспалий», «Капітан Маркін» і «Єнісеєц» Маріупольського морського порту – стратегічного партнера судноремонтників.
Нагадаємо, «ПК-59» – плавучий кран, водотоннажністю 632 тон, завдовжки 39,97 метра, висотою 19,0 і висотою борту 2,9 метрів, був прийнятий в ремонт 22 квітня поточного року. І, до речі, став «зіркою» опери «NERO» - спецподії фестивалю «Гоголь-фест», що відбувся в доці підприємства 27 квітня.
Перед постановкою у док на судні виконана дегазація паливних, мастильних танків і декі машинного відділення. Виконана дефектация зовнішньої обшивки і металоконструкцій судна відповідно до вимог Регістру і технології ремонту. За 24 доби докування корпус судна обмито прісною водою під тиском 90-250 бар, підводна його частина очищена до ступеня СА-1,5. Виконано ремонт корпусу, згідно вимірювань товщини металоконструкцій ультразвуковим приладом: заміна обшивки, ремонт металоконструкцій судна, підварювання зварних швів, очищення встановлених листів обшивки і набору з двох сторін до ступеня СА-2,5.
По зовнішній обшивці судна виконано наплавку корозійних роз'їдань і заміну близько двох тон зношеного металу.
За погодженою схемою підводна частина корпусу «ПК-59» забарвлена в три шари, надводна – в два. Нанесені лінії розмежування, вантажні марки і шкали осаду.
Виконано заміну протекторів кранцевого захисту. Відремонтовано вузли дно-забортної арматури, заміна сальникової набивки рульового пристрою.
Виконано очищення лопатей, кольорову дефектоскопію гребних гвинтів.
Виконано вимір зазорів, заміна сальникової набивки дейдвудного пристрою. Відремонтовані і випробувані брашпиль і шпиль судна.
Відремонтовані пожежні магістралі та електрична система судна.
Суховантаж «Механік Юзвовіч», дедвейтом 6226 тон, довжиною 139,81 метра, шириною 16,4 метра, висотою борту 6,7 м і осадкою 4,7 метри, має швидкість ходу 10 вузлів. Сьогодні для АСРЗ "Юзвович" - особливо бажаний гість. Днями судно повернулося з рейсу в Хорватію, куди екіпаж доставив надбудову для хорватського танкеру, побудовану азовськими корабелами.
За визначенний термін с
удну належить пройти щорічне проміжне докування, що складається більш ніж з півсотні операцій, в тому числі з заміною близько 14 тон зношених металоконструкцій.
За доковою частиною заплановані ремонти дно-забортної арматури, гребного та дейдвудного пристриїв.
Багатотонним деталям належить спочатку демонтаж, потім ремонт, зокрема, трилопатевим гребним гвинтам – ремонт із застосуванням технології кольорової дефектоскопії, і на фініші – монтаж та центрування.
На даний момент судноремонтники вже взялися за механічну частину ремонту: послідовно - масляних холодильників, регуляторів числа обертів, систем сепарації важкого палива головного двигуна і повітряних холодильників допоміжних двигунів.
Паралельно стали до ремонту енергетичних систем судна. На черзі рульова машина, гідравлічна, електрична та баластні системи судна; вузли швартовних лебідок. Піддасться оновленню і підпалубний простір трюмів: пожежна і стічна магістраль трубопроводів, система охолодження головного двигуна і трубопроводи систем забезпечення механізмів.
Заплановано великий обсяг робіт по корпусних частини судна: ремонти в баластних, паливних і масляних танків; привального бруса, містка, головної і шлюпкової палуби, надбудови.
Корпус суховантажа вже обмито водою високого тиску, і буде очищено абразивно-струменевим методом до металу. Потім пофарбовано за заявленою схемою в три шари, включаючи антикорозійну обробку. Будуть оновлені назва судна, порта приписки, змінного поясу і шкали осаду.
Тільки якір «Механіка Юзвовіча» важить дві з половиною тонни. Довжина ланцюгів якірного пристрою становить 250 метрів і по всій довжині їх викатають, очистять, відремонтують і пофарбують.
Має бути також заміна корпусних металоконструкцій, зокрема на полособульб 14 ділянок поздовжніх і поперечних ребер жорсткості, шпангоутів і книц шпангоутів, обшивки поперечної перегородки в десяти баластних танках судна.